• KK

Co to jest Aromaterapia?

'W świecie olejków eterycznych słychać od dawna termin "AROMATERAPIA" i choć sam termin może wydawać się dość zrozumiały i prosty, to wiemy, że jest tam więcej elementów niż się wydaje. W tym poście przyjrzymy się, czym jest aromaterapia, jak działa i dlaczego warto ją stosować. Czym jest aromaterapia?


Aromaterapia jest naturalnym i holistycznym procesem uzdrawiania, który wykorzystuje naturalnie ekstrakty roślinne (tzw. Olejki eteryczne), aby zharmonizować, zrównoważyć i wzmacniać zdrowie Twojego umysłu, ciała i ducha. Stosując olejki eteryczne, aromaterapia dąży do poprawy naturalnego procesu poprawy organizmu, aby poprawić ogólny stan zdrowia fizycznego, jednocześnie równoważąc emocje.


Jak działa aromaterapia?

Mając nazwę „aromaterapia”, można się domyślić, że aromaterapia działa dzięki zmysłowi węchu…słusznie! Twój zmysł węchu jest niezwykle silny i może wywoływać silne reakcje, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.


Dlaczego warto korzystać z aromaterapii

Aromaterapia to sprawdzona praktyka, która pomogła ludziom stać się zdrowszymi i bardziej zrównoważonymi w naturalny sposób. Istnieje wiele leków dostępnych w różnych warunkach, ale jeśli produkty naturalne i olejki eteryczne dają taki sam rezultat lub lepszy, dlaczego nie spróbować? Aromaterapia jest po prostu naturalnym i komplementarnym sposobem, dzięki któremu możesz przyspieszyć naturalny proces poprawy samopoczucia.


Jak doświadczyć aromaterapii

Nie musisz iść do specjalisty, aby doświadczyć korzyści płynących z aromaterapii. Możesz po prostu sprawdzić olejki eteryczne w domu lub w pracy. Możesz wdychać aromaty za pomocą inhalatora aromaterapeutycznego, bezpośrednio z butelki lub z biżuterii do aromaterapii. Jeśli odczuwasz miejscowe napięcie mięśni lub dyskomfort, możesz również zastosować miejscowo olejki eteryczne, aby doświadczyć ich korzyści; zarówno ich aromat, jak i składniki terapeutyczne, które są wchłaniane do krwio-obiegu, wyzwalają reakcję w ciele i mózgu. 


Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje zdrowie, rozluźnić ciasne mięśnie, poprawić swój nastrój, poprawić swoją energię, poprawić funkcjonowanie mózgu, czy cokolwiek innego, aromaterapia może być naturalnym sposobem na to, aby to się stało. 


55 wyświetlenia

DOŁĄCZ DO DE LA TIERRA

zapisz się do naszego newslettera

  • Facebook
  • Instagram

© 2019 by DE LA TIERRA.